Haber

Ağrı’da kadınlar Gazze için yürüdü

Ağrı’da kadınlar İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etti.

“Anneler Gazze için yürüyor” programı kapsamında Merkez Cami önünde toplanan kadınlar, tekbir getirerek çeşitli sloganlar attı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Özgür Dava Partisi (HÜDA PAR) Ağrı Kadın Kolları Başkanı Saliha Adıgüzel, İsrail’in Gazze’de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu katliamlar yaptığını ve Batı’nın da bunu desteklediğini söyledi.

İsrail eserlerini boykot edeceklerini belirten Adıgüzel, şöyle konuştu:

“Tarih, Batı’nın insan hakları adına öne sürdüğü her şeyin çocuk masalı olamayacak kadar kirli ve ikiyüzlü olduğunu bir kez daha göstermiştir. Uluslararası hukukun uygulanmasının iradeye ve insan haklarına bağlı olduğunu Filistin meselesi bir kez daha göstermiştir. Irk ve inanca bağlıdır. Çünkü 20 gündür dünya “Gazze’de benzeri görülmemiş bir soykırıma tanık oluyoruz. 7 Ekim’den bu yana katledilen 2 bin 700 çocuk için yüreklerimiz ağlıyor. Her gün çocuklarını bombalar altında şehit eden Gazzeli annelerimizin çığlıkları yürek parçalıyor.”

Basın açıklamasının ardından kadınlar ve çocuklar ellerinde Filistin bayraklarıyla sloganlar atarak Cumhuriyet Caddesi’ne yürüdü.

Programa AK Parti Ağrı Kadın Kolları Başkanı Zeynep Eldem de katıldı.

haberharmancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu