Ekonomi

Antika pazarı kuruluyor

Muratpaşa Belediyesi, her ayın 2’nci pazar günü Yeşilbahçe Kapalı Pazar yerinde ‘antika pazarı’ kuracak. Belediye Başkanı Ümit Uysal, antika meraklılarını, koleksiyonerleri buluşturacak pazara ilişkin protokolü imzaladı.

Antalya’da, korunmaya paha cet yadigarlarını, mobilyadan kitaplara ve fotoğraflara tarihe tanıklık etmiş nesnelerin meraklılarıyla buluşacağı antika pazarı kuruluyor. Pazar, ayda yalnızca bir sefer, her ayın 2’nci pazar günü Yeşilbahçe Kapalı Pazar Yeri’nde kurulacak. Birinci pazar, 11 Aralık Pazar günü açılacak.

Kurulacak pazarın kullanımı düzenleyen protokol, Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal ve Antalya İkinci El Eşya ve Geri Dönüşümcüler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Lideri Kemal Şentürk ortasında imzalandı. Buna nazaran, pazarda stant ve stant açmak için dernek üyesi olma koşulu aranmayacak. Güvenlik Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan dernek merkezine başvurarak mukaveleyi imzalayanlar stant açabilecek. Pazarda sanatsal ve tarihi manada koleksiyon pahası olmayan materyallerin sergilenmesine müsaade verilmeyecek. Nesnenin bu pahaları taşıyıp taşımadığına ise uzman koleksiyonerler tarafından karar verilecek. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu