Teknoloji

Kia’nın yeni logosu kafaları fena karıştırdı: Herkes internette KN markasını arıyor

Kia, yeni logosunu 2021’de rekor kıran bir alevli şovla ilk kez sergilemişti ve artık tüm modellerinde bu logoyu görebiliyoruz. Ancak görünen o ki, bazı tüketicilerin yeni tasarım konusunda kafası fazlasıyla karışmış durumda.

Kia’nın yeni logosu, markayı bilmeyenler için, yan yana yazılmış K ve N harflerinden oluşuyormuş üzere algılanabiliyor. Twitter kullanıcısı @Shwinnabego, yeni logolu modellerin daha yaygın hale geldiği 2021 yazından bu yana Google’da “KN” markası için yapılan aramalarının bir anda üst sıralara fırladığını fark ettiğini söylüyor.

Google Arama Trendleri verileri, bu olgunun yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlı olmadığını gösteriyor; Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık’taki beşerler “KN SUV, “KN araba markası fiyatı” ve “KN otomobil markası elektrikli” üzere aramalar yapmaya devam ediyor.

“KN Car” aramaları 30.000 ‘i buluyor, fakat Tire Meets Road mecmuasının bir araştırmasına nazaran “Kia” zati ayda 1,83 milyon aramada kullanıldığından ötürü bu 30.000 sayısı devede kulak. Arama sonuçlarına ve trende bakıldığında, insanların Kia araçlarla daha fazla ilgilendiği ve onlarla ilgili bilgi almak için internette araştırma yaptığı da görülebiliyor.

Daha fazla haber için: Araba Haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu