Haber

Kırıkkale’de Dinek Dağı zirve tırmanışı yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında 15. Klasik Dinek Dağı Cumhuriyet Marşı Kırıkkale’de düzenlendi.

gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Valilik himayesinde düzenlenen etkinliğe Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Balışeyh Kaymakam Yardımcısı Ramazan Çelebi, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu katıldı. , Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, kurum yöneticileri ve öğrenciler katıldı. vatandaşlar katıldı.

Balışeyh ilçesindeki Gökkuyu Yaylası toplanma alanından çıkan katılımcılar, Türk bayrağını açarak yürüyerek Dinek Dağı zirvesine ulaştı.

Durmuş zirve kitabını burada imzaladı. Daha sonra zirvede Türk bayrağı göndere çekildi, tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Güneş, “Cumhuriyetimizin 100. yılında düzenlediğimiz bu yürüyüş bizim için çok değerli. Bu coğrafya dünyaya hakim olması gereken bir coğrafya. Gençlerimiz en iyiyi hedeflemeli, En yüce, en güzel, dünyada söz sahibi bir Türkiye’sin.” “Sizler TC’nin askeri olacaksınız. Hepiniz çok çalışmak zorundasınız. Dünyanın her köşesinde mazlumlar sizden bir nefes bekliyor. Bunun için Türk milletinin çok güçlü olması gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Konuşmanın ardından tepede çekilen hatıra fotoğrafıyla etkinlik sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu