Haber

MEB’den 2 milyona yakın öğrenciye ücretsiz yemek

ANKARA (İGFA) – Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için toplumsal siyasetlerle öğrencileri desteklemeye devam ediyor.

Konuyla ilgili bir kıymetlendirme yapan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlığın yıllardan beri çok sayıda toplumsal siyasetle eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye devam ettiğine dikkati çekti. Her geçen gün bu programın kapsamını genişletmeye çalıştıklarını söyleyen Bakan Özer, “Taşımalı eğitimden yararlanan yaklaşık 1 milyon öğrencimiz ücretsiz öğle yemeği imkânından da yararlanıyorlar. Son bir yılda okul öncesi eğitime erişimi artırmaya odaklandık. Bu nedenle ücretsiz yemeği özellikle okul öncesi eğitim kademesine yaygınlaştırmayı hedefledik. Bu çerçevede şu ana kadar 400 bin okul öncesi çocuğumuzu ücretsiz yemek imkânından faydalandırıyoruz” diye konuştu.

Ücretsiz yemek programı kapsamını daima artırmayı hedeflediklerini tabir eden Bakan Özer, 2023 yılında bu sayıyı 2,5 milyona çıkaracaklarını ve burada okul öncesine tartı vereceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu